Goed nieuws in keurings land

Informatie en vragen over kentekens en wetgeving

Berichtdoor Jeti » 29 apr 2009, 22:59

Nog wat toffe brommer regeltjes waar je brommer op de weg aan moet voldoen (dus niet tijdens de keuring? maar worden wel permanente eisen genoemd??):

Artikel 5.6.6
Bromfietsen mogen:
a. niet langer zijn dan 4.00 m;
b. niet breder zijn dan 1.00 m, en
c. niet hoger zijn dan 2.50 m.

Artikel 5.6.10
Indien de bromfiets is voorzien van een LPGinstallatie,
moet deze, onverminderd het
bepaalde in artikel 5.6.9, voldoen aan de in de
volgende leden gestelde eisen.

Sam, volgend project??

Artikel 5.6.41
3. De deuren van bromfietsen moeten goed
sluiten. De deuren die direct toegang geven tot
de personenruimte, moeten op normale wijze
vanaf de binnenzijde en vanaf de buitenzijde
kunnen worden geopend.
4. Het slot en de scharnieren van de motorkap en
het kofferdeksel van het voertuig moeten een
goede sluiting waarborgen.

Artikel 5.6.52
Zijspanwagens, verbonden aan een bromfiets,
moeten zijn voorzien van een rode
retroreflector, aangebracht aan de achterzijde
van het voertuig op ten minste 0,25 m en ten
hoogste 0,90 m boven het wegdek.

Verder kan ik niet echt goed vinden wat die permanente eisen voor de keuring inhouden.
Bovenstaand zijn gewoon wat leuke copy-paste regeltjes. Rest houdt eigenlijk gewoon in dat de bromfiets deugdelijk in elkaar moet zitten en niets mag lekken enzo. Maar gaat allemaal wel over rijdende staat, dus het is me allemaal nog niet echt duidelijk. Maar de RDW zal overmorgen vast wel iets meer publiceren hierover..
Avatar gebruiker
Jeti
17500km gereden
17500km gereden
 
Berichten: 19339
Geregistreerd: 10 aug 2008, 15:05
Woonplaats: Edam

Berichtdoor Niels » 30 apr 2009, 09:28

Staat niks over waterstofinstallaties :lol:
Avatar gebruiker
Niels
Site Admin
Site Admin
 
Berichten: 11080
Geregistreerd: 11 jun 2006, 21:13
Woonplaats: Den Haag

Berichtdoor YamaSam » 30 apr 2009, 10:17

Niels schreef:Staat niks over waterstofinstallaties :lol:

8) daar geraken we weer mooi weg!

:? wel nog die deuren installeren! :lol: :lol:
when men were men, and helmets were for divers
Avatar gebruiker
YamaSam
10000km gereden
10000km gereden
 
Berichten: 12184
Geregistreerd: 12 sep 2006, 18:02
Woonplaats: Mariakerke-Gent-Baasrode

Berichtdoor rise and shine » 01 mei 2009, 09:53

YamaSam schreef:
Niels schreef:Staat niks over waterstofinstallaties :lol:

8) daar geraken we weer mooi weg!

:? wel nog die deuren installeren! :lol: :lol:


In nederland heeft een invalide wagen (45km/h) ook een bromfiets. Vandaar...
Avatar gebruiker
rise and shine
7500km gereden
7500km gereden
 
Berichten: 9573
Geregistreerd: 24 jan 2007, 16:00
Woonplaats: Bolt'n City

Berichtdoor Jeti » 08 mei 2009, 13:54

Van de RDW:

Een bromfiets moet technisch minimaal aan de permanente eisen uit de Regeling Voertuigen voldoen, voordat de RDW hiervoor een kenteken verstrekt. De belangrijkste aspecten zijn:

* De constructiesnelheid mag maximaal 45 of 25 (snorfiets) km per uur bedragen. De meting gebeurt op een snelheidsmeetbank
* De geluidsproductie mag de waarde, die in de typegoedkeuring is vastgelegd, niet overschrijden. De uitlaat, de motor, de carburateur en het luchtfilter moeten origineel zijn en overeenkomen met de typegoedkeuring.
* De remvertraging moet tenminste 4,0 m/sec2 bedragen. De remmen moeten in goede staat verkeren en op twee wielen werken. Met een rij- en remproef op de weg wordt de remvertraging beoordeeld.
* Een bromfiets moet zijn voorzien van een goed werkende bel of van een goed werkende hoorn met vaste toonhoogte.
* Banden moeten in goede staat verkeren en over de gehele omtrek en breedte van het loopvlak van de banden moet profilering aanwezig zijn. De diepte van de groeven is niet bepaald.

Verlichting
* 1 of 2 achterlichten, kleur: rood
* 1 retroreflector aan de achterzijde, kleur: rood en niet driehoekig
* 1 of 2 dimlichten, wit of geel

Als de bromfiets in gebruik is genomen na 31-12-2006, geldt naast bovenstaande verlichting:
* 1 of 2 remlichten, kleur: rood (geldt niet voor een bromfiets met een vermogen <= 0,5 kW en een maximum snelheid <= 25 km/h.)
* Kentekenplaatverlichting, wit

Als de bromfiets in gebruik is genomen na 31-12-2006, dan moet deze ook zijn voorzien van een linker buitenspiegel en een snelheidsmeter die in het donker afleesbaar is.


Het lijkt me dus dat de brommer gewoon moet rijden, anders kunnen ze het niet testen?
Heb ook nog gevraagd hoe het zit met de typegoedkeur.
We wachten op reactie..
Avatar gebruiker
Jeti
17500km gereden
17500km gereden
 
Berichten: 19339
Geregistreerd: 10 aug 2008, 15:05
Woonplaats: Edam

Vorige

Keer terug naar Kenteken en wetgeving

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 1 gast

cron