ik ga denkelijk de zaterdagochtend oprijden..
terugrit zal vr zondag zijn hopelijk
vandaag de grote hoonstenen binnengekregen om de V8 proper te zetten,
eens thuis heb ik de delco proper gemaakt, en es bekeken wat er nog verbeterd kan worden,
blijkt een hele hoop
er zit heelwat speling op de rotor, en de twee contactpunten gaan blijkbaar tegelijk open, aangestuurd door een achtkantige as.
als je bedenkt dat een fs1 een 10.000 toeren draait met één standaard set punten, dan vraag ik me dus af wat de plus van die twee set is..
ik ga er één punt uitgooien, en door een vellemankit het andere punt de 8 vonken laten aansturen, zonder vonkbrug moet dat echt wel gaan.
voorts de pistonringen erafgehaald, en de banen gekuist. die pistons kunnen nog wel een eind mee, spijtige is dat ik één olieschraapveer heb gebroken, en ik dus waarschijnlijk een ganse set van 8 moet kopen..
wat de hemden betreft, heb ik vandaag een hoonborstel binnengekregen, en kan ik één dezer dagen de cilinders fris zetten..
donderdag gaat het chassis op het spit, dan zijn we weer een 'level' verder! :party: